Fontanny piękne dekoracje do zielonego ogrodu.

Fontanny z kanie w twoim ogrodzieFontanny z kanie w twoim ogrodzieFontanny ogrodowe.

Fontanny ogrodowe to wspaniały sposób na wykorzystanie w naszym ogrodzie kamienia ozdobnego. Efektowne i nietuzinkowe fontanny to niezwykle atrakcyjna metoda na wprowadzenie do naszych, często zurbanizowanych ogrodów - świeżości i orzeźwienia. Spełniają one rolę nie tylko wyjątkowych dzieł sztuki małej architektury krajobrazu, czy wyposażenia domów, ale również istotną funkcję psychologiczną oraz klimatyczną.

 

Woda ma wyjątkowe właściwości uspokajające, a jej delikatny szum jest gorąco polecany podczas odpoczynku po ciężkim dniu. Porywane przez ruch wiatru cząstki wody, zwiększają lokalnie wilgotność powietrza, dzięki czemu, w okresie letnich upałów, możemy cieszyć się strefą tak oczekiwanego wilgotnego wytchnienia. Natomiast te fontanny, które znajdują się w sąsiedztwie naturalnej roślinności, zwielokrotniają wartości klimatyczne otoczenia, sprawiając, że zieleń obrzeżna wokół fontanny, imponująco i bujnie rozrasta się.

  

Fontanny z kamienia. 

Fontanny z kamienia mogą pełnić także rolę poidełka dla ptaków, motyli oraz innych małych zwierząt. Decydując się na taką ozdobę, pomagamy również zwierzętom a przy okazji możemy cieszyć się np. widokiem ptasiej kąpieli. Fontanny obdarzają każdą przestrzeń idealnym klimatem, sprzyjającym odprężeniu, dostarczając jednocześnie nieograniczonych warunków dla oryginalnej i stylowej aranżacji ogrodu. Zarówno fontanny jak i figury z kamienia, przy odpowiednio skomponowanym oświetleniu, kreują urokliwy zakątek również wieczorami i w nocy.

Fontanny z kamieniaFontanny z kamieniaFontanny z kamieniaFontanny z kamienia Fontanny z kamieniaFontanny z kamienia

Bogactwo wyboru form, wielkości, gabarytów, oraz wzorów fontann, jakie możecie Państwo wybrać z naszej oferty, gwarantuje nieskończone możliwości artystycznego wyrazu w Państwa ogrodach, na działkach, przy domach.